• Румъния

„Centrul de Consultanță și Management al Proiectelor“ EUROPROJECT (CCMP EUROPROJECT)

office@europroject.org.ro

Centrul de Consultanță și Management al Proiectelor EUROPROJECT (CCMP EUROPROJECT) Logo

ЕВРОПРОЕКТ Център за управление и консултиране на проекти е основан през 2002 г. като неправителствена организация.

Целта на асоциацията е да подпомага разработването и управлението на инициативи на проекти от обществен интерес, развитието на солидна култура по отношение на регионалното управление, организационното и проектното управление, социалната интеграция и професионалното развитие.

Тяхната мисия е да предоставят, чрез консултантски, информационни и обучителни дейности, професионална подкрепа на компании и обществени организации от окръг Олт в усилията им да се превърнат в примерни организации, уважавани от клиенти, инвеститори и конкуренти за високото качество на предлаганите услуги и продукти.

Проекти

Cross Border Cooperation Audio Travel Guide

Cross Border Cooperation Audio Travel Guide

Programme for Cross-border Cooperation INTERREG V-A Romania - Bulgaria 2014-2020

Дунав – мога да те чуя и няма да те забравя, мога да те видя и ще те запомня, мога да те пресъздам и да те разбера

Promotion of tourism through flexible business support - PRO TOUR

Насърчаване на туризма чрез гъвкава бизнес подкрепа – PRO TOUR

Fairs for cross-border cooperation - CBC Fairs

Панаири за трансгранично сътрудничество – CBC Fairs

Настоящият проект предлага инструмент за устойчива регионална политика, като акцентира върху насърчаване на предприемачеството, иновациите и растежа на икономиката на знанието. Изследвания на Русенска Търговско- Индустриална камара показват изоставане на транграничния регион Румъния – България в областта на нововъденията в бизнеса, което рефлектира върху икономическо развитие. Наблюдава се още: малък размер на инвестициите за иновации, дори и от по-големите фирми; малък брой на интелектуална патенти, които имат пазарно предлагане; малък брой на иновативни предприятия; ограничено участие на учени в бизнес проекти; по-малко от 1% от научните разработки имат бизнес приложение; липса на партньорство между бизнеса и науката В същото време е налице разбирането, че развитието на иновативна среда има решаваща роля в процеса на повишаване на конкурентноспособността на макро и микро равнище. Адекватна подкрепа в тази област, особено на регионално ниво все още липсва. Общи цели на проекта: Да допринесе за общото развитие на устойчив социално-икономически трансграничен регион с благоприятен образ; Да обедини хора, общества и икономики за изграждането на интегриран общ район чрез използване на иновативния потенциал. Основни дейности: Създаване на база данни от нормативни и стратегически документи за развитие на иновациите в България и Румъния; Създаване на бизнес иновационни центрове в Русе, България и Слатина, Румъния; Разработване на методика за подпомагане иновативни предприемачи; Създаване на база данни от експерти; Работна среща за иновативни предприемачи; Провеждане на 2 конференции по бизнес иновации в Русе, България и Слатина, Румъния. Очаквани резултати: Основани два бизнес иновационни центъра (БИЦ); Обучен персонал за БИЦ; Създадена база данни от експерти; Интегриран пакет от услуги, включващ методологиите; 3-5 подкрепени иновативни проекта; Проведени две иновационни конференции; Създадена трансгранична бизнес иновационна мрежа.

ИНОБРИДЖ – Изграждане на трансгранична бизнес мрежа за иновации

Concept for innovative online projects - ProConcept

Концепция за иновативни онлайн проекти – ProConcept

Cross-Border Research and Statistics Center for Small and Medium Enterprises - RESCENT - SMEs

Трансграничен изследователски и статистически център за малки и средни предприятия – RESCENT – SMEs

PHARE CBC Programme Logo

Подкрепа на млади предприемачи за трансгранично бизнес сътрудничество – YES FOR CBBC

SMEXHIBITION - The network for the promotion of cross-border events

SMEXHIBITION – Мрежата за популяризиране на трансграничните събития

A network of regional cross-border information centers

Мрежа от регионални трансгранични информационни центрове